Systemy te składają się z pionowych słupów i poziomych rygli. Specjalne połączenia zapewniają bardzo wysoką nośność, zarówno płaszczyźnie parcia wiatru, jak i w płaszczyźnie obciążenia wypełnieniem. Cała konstrukcja może być wykończona od zewnątrz różnego rodzaju listwami dekoracyjno - maskującymi o krawędziach zaokrąglonych tzw. „soft line" oraz listwami tradycyjnymi o kształcie prostokątnym.
Jeśli projekt tego wymaga wykonujemy fasady w wersji semistrukturalnej lub strukturalnej.
Wersja semistrukturalna charakteryzuje się tym, że widok ściany osłonowej z zewnątrz stanowią tafle szklane z delikatnymi obramowaniami. Kształt ramek otaczających szkło może być dostosowany do indywidualnych potrzeb danego projektu.
W przypadku „struktury” szkło zamocowane jest do modułów aluminiowych za pomocą specjalnego silikonu konstrukcyjnego. Moduły fasady przygotowywane są w procesie fabrycznym, co zapewnia odpowiednią jakość elementów. Przegroda termicznaw profilach oraz potrójny system uszczelnienia zapewniają uzyskanie dobrej izolacyjności konstrukcji oraz wymaganej odporności na przenikanie wody i powietrza
MC-Wall
CHARAKTERYSTYKA SYSTEMU System lekkiej ściany osłonowej. Ściana osłonowa MC-Wall składa się z pionowych słupów i poziomych rygli połączonych ze sobą za pomocą trzpieni wykonanych ze stali nierdzewnej. 2 lub 3 łączniki Ø 6 ze stali nierdzewnej przypadające na jeden węzeł zapewniają bardzo wysoką nośność połączenia słup-rygiel, zarówno w płaszczyźnie oddziaływania parcia wiatru, jak i w płaszczyźnie obciążenia szybą. Nie koliduje to z możliwością zastosowania tradycyjnych wsporników rygli, bądź mocowania ich tylko za pomocą wkrętów od czoła. Rygle izolowane są poprzez przekładkę termiczną zaciskaną w firmie Aliplast na etapie produkcji profili. Eliminuje to możliwe do wystąpienia błędy wynikające z montażu przekładki termicznej na budowie. Rozwiązanie rygla zintegrowanego z przekładką termiczną znacznie przyśpiesza montaż ściany fasadowej. Dobór przekładki zależny jest od grubości wypełnienia w ścianie osłonowej. Możliwe do zastosowania grubości wypełnień to od 24 do 31 mm w przypadku rygli z zagniecioną przekładką termiczną, i do 42 mm w ryglach z odrębną przekładką termiczną.
CHARAKTERYSYKA SYSTEMU Odmiana ściany osłonowej bez widocznych zewnętrznych elementów aluminiowych. Od zewnątrz widoczne są jedynie wypełnienia szklane oddzielone od siebie szczelinami silikonu konstrukcyjnego. W pakietach szklanych wyprofilowane są specjalne kieszenie i rynny, w które trafiają płytki montażowe za pomocą których wypełnienia mocowane są do szkieletu ściany osłonowej.
CHARAKTERYSTYKA SYSTEMU System słupowo-ryglowy. Lekka ściana osłonowa oparta na wykorzystaniu tego samego profila zarówno na słupy, jak i na rygle. Długość oferowanych profili dostosowana jest do indywidualnych potrzeb danego obiektu w celu zminimalizowania odpadu materiału. Zastosowanie specjalnych teleskopowych łączników słup-rygiel usytułowanych w tylnej komorze profila, oprócz ekonomii w zastosowanym materiale, pozwala skrócić i ułatwić cenny czas prefabrykacji i montażu. System Tanagra charakteryzuje się bardzo dobrą izolacyjnością termiczną. Dostępna szeroka gama profili ryglowo-słupowych (typoszereg zmieniający się co 10 lub 20 mm), pozwala na bardzo precyzyjne dobranie kształtownika, który będzie spełniał wymagania wytrzymałościowe.